Bydlíme s dětmi

Nevím jak vy, ale já si ještě moc dobře pamatuji na to, když jsem bydlela bez dětí. Tedy ne, že bych je někam odložila, ale ještě jsem je neměla. 

Byla jsem svobodná a pořádná! Například jsem nešla spát dokud nebyla uklizená kuchyně. Milovala jsem ten pocit, když jsem si šla po probuzení do té čisté kuchyně uvařit kávu. 

Navíc jsem po cestě nezakopla o žádné hračky, nešlápla na kostičku z dupla, ani neuklouzla na syntetickém kostýmu sněhurky. Vlastně i podlaha byla čistá! Ta vzpomínka mě úplně zahřála u srdce..

CHYBY PŘI ZAŘIZOVÁNÍ INTERIÉRU PŘED DĚTMI

Když jsem, těhotná s první dcerou, zařizovala náš dům, byla jsem ještě stále v režimu svobodné ženy. Sice ve vztahu s budoucím otcem, ale ještě bez těch čtyř kil, co mi měly brzy viset, téměř nonstop, na bradavkách. 

A podle toho, jak jsem byla zvyklá, jsem i zařídila náš dům. Samozřejmě, že moje pochybení se ukázalo hned po narození dcery. Pro samé vestavěné skříně v chodbě nebylo kam zaparkovat kočárek! První chyba!

Ve chvíli, kdy ta malá přísavka udržela v jejích malých ručkách tužku, ukázalo se, že neexistence místa na kočárek nebyla chyba jediná. 

Moje krásná a drahá pohovka s rámem ze světlé kůže byla rázem zničena modrou tuhou reklamní propisky! Samozřejmě, že nezůstalo u pohovky a pocty být počmáráné se dostalo i stěnám.

Zdá se, že jediné, co jsme udělali opravdu dobře byla investice do jídelních židlí z IKEA. Mají dubové podnoží a sice bílý, ale hlavně pratelný potah! Slouží už devátým rokem a stále jsem v úžasu, že se všechny ty barevné skvrny od jídla, vodovek, pastelek a všeho možného na těch 60°opravdu vyperou. 

Co vám budu vyprávět. Kdo máte ty malé skřítky, co s vámi bydlí a pořád mluví, víte své:) 

Přesto, že svoje děti miluji, ještě do narození mé druhé dcery jsem bojovala o každý kousek domu, který by mi připomínal dospělácké bydlení, tedy bydlení bez dětí. 

REKONSTRUKCE

Když bylo druhé dceři asi rok a půl, udělali jsme doma menší rekonstrukci a v rámci ní, dostaly holčičky zbrusu nový pokojíček.

Poctivě jsem roztřídila všechny hračky a uložila je do nových šuplíčků tak, aby všechno mělo své místo. 

MAGNETICKÁ BARVA

Na většinu zdí jsem pod výmalbu nanesla magnetickou barvu, aby bylo kde vystavovat záplavu těch pomalovaných A čtyřek a ještě instalovala velké magnetické tabule.

⇒ Pokud budete kupovat magnety na magnetickou zeď MUSÍTE vybírat z magnetů NEODÝMOVÝCH. Moje oblíbené jsou tito panáčci od firmy NEOMAG. Barvu kupuji u firmy Unimagnet. Také mají v nabídce panáčky, menší než u Neomag.

Trochu naivně jsem do nového pokoje odnesla i hračky z obývacího pokoje. Ty se ovšem hbitě, jako kdyby měly vlastní nožičky, vrátily zase zpět. 

V té chvíli jsem to konečně vzdala a pochopila jsem, že nemá smysl bojovat.  A jak jsem se přepla, uvolnila jsem dětem další kreativní prostor. 

ZAŘIZUJEME PRO DĚTI

Na Mikuláše 2017 jsem nechala tajně nalepit do jejich pokoje tapetu s papouškama, které si mohou vymalovat. Nadšení dcer nebralo mezí. 
          

TABULOVÁ BARVA

Rozhodla jsem se tedy, že na vánoce jim udělám další překvapení a natřela jsem zeď  u schodů tabulovou barvou. 

Ten kousek černé zdi všichni zbožňujeme a využíváme na mnoho způsobů, například:

  1. zřejmý účel – kreslení dětí
  2. používáme ji jako pozadí pro rodinné fotky
  3. starší dcera si na ni píše příklady z matiky a vyjmenovaná slova 
  4. pověsila jsem na ni (v noci před Mikulášem ručně vyrobený) adventní kalendář
  5. využíváme ji k měření dětí
  6. píšeme si na ni poznámky a vzkazy

        
       

A co Vy? Jak jde vám bydlení s dětmi? Napište mi jaké vychytávky používáte doma vy. :)

 

 

"Baví mě vás inspirovat a mám radost, když se mi to daří!"

Plánujete renovaci bydlení? Nebuďte na to sami a přidejte se do Akademie útulného domova. Načerpáte profesionální tipy a nastudujete si téma, které právě doma řešíte. Těším se na vás!

Iva Šmídová 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • 3 nejčastější chyby v zařizování interiéru a jak se jich vyvarovat

    zjistíte v e-booku ZDARMA

  • Nejnovější články