♥ baví mě vás inspirovat

♥ dávám vám návody, jak si zařídit bydlení sami

♥ mám radost, když se vám to daří  

Můj příběh aneb jak jsem se dostala k práci svých snů.

"Nyní jsem úspěšná interiérová designérka. Znám všechny postupy a zákonitosti dobře navrženého prostoru. Mám bohaté zkušenosti s materiály, postupy výroby, vím co kde nakoupit a objednat podle finančních možností svých klientů a jak to sladit dohromady, aby se klient cítil ve svém bydlení opravdu DOMA. 

Ale k tomu, kde jsem dnes, to byla dlouhá cesta.

Když jsem končila školu (jsem Husákovo dítě), jako textilní návrhářka jsem po škole mohla pracovat maximálně tak ve státním závodě a to mě za mák nelákalo.

A tak jsem se věnovala místo navrhování převážně obchodní činnosti, při které jsem navrhla několik svých prodejen a později jsem se začala zabývat počítačovou grafikou. Design v různých formách mě provázel celým životem, ale stále to nebylo to ONO. 

Až v roce 2005 jsem se rozhodla. 

Odjela jsem do Londýna, kde jsem absolvovala kurs Homestagingu u slavné Ann Maurice, který mě definitivně posunul směrem k navrhování interiérů a všemu, co se týká dobrého bydlení. 

V té době se u nás interiérový design jako samostatný obor začínal dostávat více do povědomí lidí a i já začínala s malými projekty. Návrhy jsem kreslila na papír a výkresy v Corelu, který jsem se naučila díky počítačové grafice. 

Mezitím jsem se na dva roky nechala zaměstnat u izraelského developera, kde jsem získala cenné zkušenosti z oboru stavebnictví.

Postupně jsem přešla z kreslení návrhů na papír na vytváření 3D návrhů v počítačovém programu a malých projektů se staly projekty velké:)

Za dobu své praxe jsem si prošla všemi možnými zkušenostmi. Také jsem poznala mnoho příběhů mých klientů i přátel a vyslechla mnoho strastí se zařizováním interiéru svépomocí. 

Ať už šlo o příliš nízko umístěnou digestoř tak, že se klient při vaření pokaždé uhodil do hlavy nebo si majitelé vybrali barvu podle vzorníku v prodejně a teď mají pokoj tak jasný, že je to na sluneční brýle, ale už se jim to nechce předělávat.

Nebo řemeslník prostě udělal věci po svém a majitelé se neuměli bránit, protože do problematiky neviděli a později zjistili, že jim to vlastně nevyhovuje. Ale zaplatili za to spoustu peněz, tak to tiše trpí. Nebo si koupili závěsy a až doma zjistili, že jsou příliš krátké a tak bych mohla pokračovat do nekonečna🙂 

A to mě motivovalo a v roce 2019 jsem se rozhodla podruhé.

Je digitální doba. NAPÍŠU eBook a budu tak moci pomáhat mnohem většímu počtu lidí / „virtuálních klientů“, na které by mi v rámci mé praxe nezbýval čas.

Prozatím si můžete stáhnout můj eBook 3 nejčastější chyby při zařizování interiéru a jak se jich vyvarovat, který Vám, doufám, také pomůže při plánování zařizování Vašeho domova a brz se můžete těšit na nový eBook "Jak na nástěnné dekorace". 

Fotografie z projektů, které jsem realizovala najdete v galerii.

Těším se na Vás,

                                                    Vaše designérka Iva