Jedna z nejdůležitějších věcí a zároveň ta nejtěžší je opravdu si zařizování svého bydlení užít.

A je mi úplně jasné, že si teď většina z vás klepe na čelo a říká si, že jsem se musela určitě zbláznit. Tento výrok úplně nezpochybňuji.🙂 Zbláznila jsem se, ale v dobrém slova smyslu, do praktických a funkčních interiérů.

Za svoji téměř 15 letou praxi jsem si osvojila všechny postupy a zákonitosti dobře navrženého prostoru. Mám bohaté zkušenosti s materiály, postupy výroby, vím co kde nakoupit a objednat podle vašich finančních možností a jak to sladit dohromady, abyste se cítili ve svém bydlení opravdu DOMA. Ve svých projektech využívám základní principy Feng Shui, protože mám vyzkoušeno, že fungují. 

"Jmenuji se Iva Šmídová a kromě realizací interiérů pro vás mě neskutečně naplňuje předávání svých zkušeností vám, kteří si plánujete bydlení zařizovat sami. 

A moje cesta k bytovému designu? Tak ta začala asi úplně stejně jako u mnoha z vás.🙂

Ve chvíli, kdy jsem se na svých malých nožkách začala cítit trochu stabilněji, šoupala jsem nábytkem ve svém pokojíčku sem a tam co to šlo. Stavění bunkrů a domečků byla a je zřejmě neoblíbenější činnost předškoláků i školou povinných a byla i moje. Jedno z nejlepších míst na domeček bylo k malé radosti mé maminky na skříni. 

V době, kdy jsem se ve svých 14 letech rozhodovala jak naložím se studentskými léty, přišla mi do cesty textilní výtvarná škola v Brně. Když jsem končila školu, jako textilní návrhářka jsem po škole mohla pracovat maximálně tak ve státním závodě a to mě za mák nelákalo.

A tak jsem se věnovala místo navrhování převážně obchodní činnosti, při které jsem navrhla několik svých prodejen a později jsem se začala zabývat počítačovou grafikou.

Design v různých formách mě provázel celým životem až jsem v roce 2004 narazila na anglický televizní pořad House Doctor. Co se dá udělat s interiérem pomocí jednoduchých kroků mě naprosto fascinovalo a záhy jsem věděla, že tohle chci dělat. 

Chci pro vás tvořit domovy, ve kterých budete šťastní. 

V roce 2005 jsem odjela do Londýna, kde jsem absolvovala u slavné Ann Maurice, hvězdy pořadu House Doctor, kurz Homestagingu a tím jsem se definitivně posunula směrem k navrhování interiérů a všemu, co se týká dobrého bydlení. 

V té době se u nás interiérový design jako samostatný obor začínal dostávat více do povědomí lidí a i já začínala s malými projekty.

Návrhy jsem kreslila na papír a výkresy v Corelu, který jsem se naučila díky počítačové grafice. 

Mezitím jsem se na dva roky nechala zaměstnat u izraelského developera, kde jsem získala cenné zkušenosti z oboru stavebnictví.

Postupně jsem přešla z kreslení návrhů na papír na vytváření 3D návrhů v počítačovém programu a malých projektů se staly projekty velké.  

Za dobu své praxe jsem si prošla všemi možnými zkušenostmi a také jsem poznala mnoho příběhů mých klientů i přátel a vyslechla nespočet strastí se zařizováním interiéru svépomocí. 

Ať už šlo o příliš nízko umístěnou digestoř tak, že se klient při vaření pokaždé uhodil do hlavy nebo si majitelé vybrali barvu podle vzorníku v prodejně a teď mají pokoj tak jasný, že je to na sluneční brýle, ale už se jim to nechce předělávat.

Nebo řemeslník prostě udělal věci po svém a majitelé se neuměli bránit, protože do problematiky neviděli a později zjistili, že jim to vlastně nevyhovuje. Ale zaplatili za to spoustu peněz, tak to tiše trpí. Nebo si koupili závěsy a až doma zjistili, že jsou příliš krátké a tak bych mohla pokračovat do nekonečna.🙂 

Tyto historky mě motivovaly k tomu, abych s vámi v roce 2019 začala více komunikovat online, protože je digitální doba a mě moc mrzí, když musím často odmítat z časových důvodů individuální zakázky. Online mohu totiž pomoci mnohem většímu počtu lidí / vás, „virtuálních klientů“, na které by mi v rámci mé praxe nezbýval čas.

V této chvíli si můžete stáhnout ZDARMA můj eBook 3 nejčastější chyby při zařizování interiéru a jak se jich vyvarovat, který Vám, doufám, také pomůže při plánování zařizování Vašeho domova.

A nebo se vydat  ještě trochu dál a zakoupit můj e-book JAK NA NÁSTĚNNÉ DEKORACE aneb oblékněte svoje zdi. V e-booku vám na praktických ukázkách vysvětlím vše o dekorování zdí. 

Pokud právě řešíte kuchyni, ložnici, dětský pokoj, nové dispozice nebo plánujete pouze dekorovat, určitě si kupte jeden z mých webinářů o bydlení. Najdete je TADY

Výběr z fotografií projektů, které jsem realizovala najdete v galerii.

Těším se na vás online i offline, 

                                                                       Iva Šmídová

  

✨baví mě vás inspirovat a dávat vám návody jak si zařídit bydlení sami a mám neskutečnou radost, když se vám to daří.✨

Střípky z praxe: Ani já nejsem neomylná. Když jsem v roce 2015 zařizovala pokoj pro holčičku v rodinném domě, byla jsem těhotná se svojí druhou dcerou. Všechno probíhalo jako obvykle až do té doby než došlo na malování. Netuším co mě to tehdy napadlo, ale vybrala jsem do celého pokoje docela sytou růžovou barvu a tou se i vymalovalo. Mírné protesty tatínka jsme s klientkou braly jako sabotáž:) Když jsem na fotky toho pokojíku narazila zpětně, musela jsem sklopit uši a dát tatínkovi za pravdu. Té růžové bylo prostě moc. 🤦‍♀️