"Jedna z nejdůležitějších věcí a zároveň ta nejtěžší je opravdu si zařizování svého bydlení užít."

Je mi úplně jasné, že si teď většina z vás klepe na čelo a říká si, že užít si zařizování ani nejde, když je s tím tolik starostí.  To nezpochybňuj, ale ví, že výsledek prostě stojí za to, i když někdy už to vypadá, že se ze všech řemeslníků a výběrů materiálů a nábytku můžeme zbláznit. I já jsem se zbláznila, ale v dobrém slova smyslu, do praktických a funkčních interiérů.

Za svoji 15 letou praxi jsem si osvojila všechny postupy a zákonitosti dobře navrženého prostoru. Mám bohaté zkušenosti s materiály, postupy výroby, vím co kde nakoupit a objednat podle vašich finančních možností a jak to sladit dohromady, abyste se cítili ve svém bydlení opravdu doma. Ve svých projektech využívám základní principy Feng Shui, protože mám vyzkoušeno, že fungují. 

Jmenuji se Iva Šmídová a kromě realizací interiérů pro vás mě neskutečně naplňuje předávání svých zkušeností vám, kteří si plánujete bydlení zařizovat sami. Jsem autorkou knihy Útulný domov krok za krokem a zakladatelka Akademie útulného domova, kde učím ženy, jak si vytvořit praktické a krásné bydlení.

Tvořím pro vás domovy, které vás podporují a hýčkají, i když zrovna nemáte svůj den.  

MŮJ PŘÍBĚH

Jaká byla moje cesta k bytovému designu? Tak ta začala asi úplně stejně jako u mnoha z vás. Ve chvíli, kdy jsem se na svých malých nožkách začala cítit trochu stabilněji, šoupala jsem nábytkem ve svém pokojíčku sem a tam co to šlo. Stavění bunkrů a domečků byla a je zřejmě neoblíbenější činnost předškoláků i školou povinných a byla i moje. Jedno z nejlepších míst na domeček bylo k malé radosti mé maminky na skříni. 

V době, kdy jsem se ve svých 14 letech rozhodovala jak naložím se studentskými léty, přišla mi do cesty textilní výtvarná škola v Brně. Když jsem končila školu, jako textilní návrhářka jsem po škole mohla pracovat maximálně tak ve státním závodě a to mě za mák nelákalo. A tak jsem se věnovala místo navrhování převážně obchodní činnosti, při které jsem navrhla několik svých prodejen a později jsem se začala zabývat počítačovou grafikou.

Design v různých formách mě provázel celým životem až jsem v roce 2004 narazila na anglický televizní pořad House Doctor. Co se dá udělat s interiérem pomocí jednoduchých kroků mě naprosto fascinovalo a záhy jsem věděla, že tohle chci dělat. 

V roce 2005 jsem odjela do Londýna, kde jsem absolvovala u slavné Ann Maurice, hvězdy pořadu House Doctor, kurz Homestagingu a tím jsem se definitivně posunula směrem k navrhování interiérů a všemu, co se týká dobrého bydlení. 

V té době se u nás interiérový design jako samostatný obor začínal dostávat více do povědomí lidí a i já začínala s malými projekty. 

Návrhy jsem kreslila na papír a výkresy v Corelu, který jsem se naučila díky počítačové grafice. 

Mezitím jsem se na dva roky nechala zaměstnat u izraelského developera, kde jsem získala cenné zkušenosti z oboru stavebnictví. Postupně jsem přešla z kreslení návrhů na papír na vytváření 3D návrhů v počítačovém programu a malých projektů se staly projekty velké. Za dobu své praxe jsem si prošla všemi možnými zkušenostmi, poznala jsem mnoho příběhů mých klientů i přátel a vyslechla nespočet strastí se zařizováním interiéru svépomocí. 

Ať už šlo o příliš nízko umístěnou digestoř tak, že se klient při vaření pokaždé uhodil do hlavy nebo si majitelé vybrali barvu podle vzorníku v prodejně a teď mají pokoj tak jasný, že je to na sluneční brýle, ale už se jim to nechce předělávat.

Nebo řemeslník prostě udělal věci po svém a majitelé se neuměli bránit, protože do problematiky neviděli a později zjistili, že jim to vlastně nevyhovuje. Ale zaplatili za to spoustu peněz, tak to tiše trpí. Nebo si koupili závěsy a až doma zjistili, že jsou příliš krátké a tak bych mohla pokračovat do nekonečna. 

Tyto příběhy mě motivovaly k tomu, abych s vámi v roce 2019 začala více komunikovat online. Vždy mě moc mrzí, když musím odmítat individuální zakázky a konzultace. Předávání mých zkušeností online mi dává možnost pomoci mnohem většímu počtu z vás.  

Baví mě vás inspirovat a dávat vám návody, jak si zařídit bydlení sami a mám neskutečnou radost, když se vám to daří.

V této chvíli si můžete stáhnout ZDARMA můj eBook 3 nejčastější chyby při zařizování interiéru a jak se jich vyvarovat, který vám také pomůže při plánování zařizování Vašeho domova.

A nebo se vydat  ještě trochu dál a zakoupit můj e-book JAK NA NÁSTĚNNÉ DEKORACE aneb oblékněte svoje zdi. V e-booku vám na praktických ukázkách vysvětlím vše o dekorování zdí. 

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Přidejte do Akademie útulného domova a začněte na tom svém pracovat ihned. 

Výběr z fotografií projektů, které jsem realizovala, najdete v galerii.

Těším se na vás online i offline, 

Iva Šmídová

KDE MĚ MŮŽETE VIDĚT NEBO SLYŠET