• baví mě vás inspirovat
  • dávám vám návody, jak si zařídit bydlení sami
  • mám radost, když se vám to daří  

Můj příběh aneb jak jsem se dostala k práci svých snů.

"Nyní jsem úspěšná interiérová designérka. Znám všechny postupy a zákonitosti dobře navrženého prostoru. Mám bohaté zkušenosti s materiály, postupy výroby, vím co kde nakoupit a objednat podle vašich finančních možností a jak to sladit dohromady, abyste se cítili ve svém bydlení opravdu DOMA. 

Ale k tomu, kde jsem dnes, to byla dlouhá cesta.

Když jsem končila školu (jsem Husákovo dítě), jako textilní návrhářka jsem po škole mohla pracovat maximálně tak ve státním závodě a to mě za mák nelákalo.

A tak jsem se věnovala místo navrhování převážně obchodní činnosti, při které jsem navrhla několik svých prodejen a později jsem se začala zabývat počítačovou grafikou. Design v různých formách mě provázel celým životem, ale stále to nebylo to ONO. 

Až v roce 2005 jsem se rozhodla. 

Odjela jsem do Londýna, kde jsem absolvovala kurs Homestagingu u slavné Ann Maurice, který mě definitivně posunul směrem k navrhování interiérů a všemu, co se týká dobrého bydlení. 

V té době se u nás interiérový design jako samostatný obor začínal dostávat více do povědomí lidí a i já začínala s malými projekty. Návrhy jsem kreslila na papír a výkresy v Corelu, který jsem se naučila díky počítačové grafice. 

Mezitím jsem se na dva roky nechala zaměstnat u izraelského developera, kde jsem získala cenné zkušenosti z oboru stavebnictví.

Postupně jsem přešla z kreslení návrhů na papír na vytváření 3D návrhů v počítačovém programu a malých projektů se staly projekty velké.🙂  

Za dobu své praxe jsem si prošla všemi možnými zkušenostmi a také jsem poznala mnoho příběhů mých klientů i přátel a vyslechla nespočet strastí se zařizováním interiéru svépomocí. 

Ať už šlo o příliš nízko umístěnou digestoř tak, že se klient při vaření pokaždé uhodil do hlavy nebo si majitelé vybrali barvu podle vzorníku v prodejně a teď mají pokoj tak jasný, že je to na sluneční brýle, ale už se jim to nechce předělávat.

Nebo řemeslník prostě udělal věci po svém a majitelé se neuměli bránit, protože do problematiky neviděli a později zjistili, že jim to vlastně nevyhovuje. Ale zaplatili za to spoustu peněz, tak to tiše trpí. Nebo si koupili závěsy a až doma zjistili, že jsou příliš krátké a tak bych mohla pokračovat do nekonečna.🙂 

A to mě motivovalo a v roce 2019 jsem se rozhodla podruhé.

Je digitální doba. NAPÍŠU e-book a budu tak moci pomáhat mnohem většímu počtu lidí / „virtuálních klientů“, na které by mi v rámci mé praxe nezbýval čas.

Vy si můžete stáhnout můj eBook 3 nejčastější chyby při zařizování interiéru a jak se jich vyvarovat, který Vám, doufám, také pomůže při plánování zařizování Vašeho domova a nebo se vydat  ještě trochu dál a zakoupit můj nový e-book JAK NA NÁSTĚNNÉ DEKORACE.  

Fotografie z projektů, které jsem realizovala najdete v galerii.

Těším se na Vás,

                                               Iva Šmídová

Střípky z praxe: Ani já nejsem neomylná. Když jsem v roce 2015 zařizovala pokoj pro holčičku v rodinném domě, byla jsem těhotná se svojí druhou dcerou. Všechno probíhalo jako obvykle až do té doby než došlo na malování. Netuším co mě to tehdy napadlo, ale vybrala jsem do celého pokoje docela sytou růžovou barvu a tou se i vymalovalo. Mírné protesty tatínka jsme s klientkou braly jako sabotáž:) Když jsem na fotky toho pokojíku narazila zpětně, musela jsem sklopit uši a dát tatínkovi za pravdu. Té růžové bylo prostě moc. 🤦‍♀️