Renovace dlaždiček barvou

Na nedávné konzultaci jsme se sešli já, klienti a dva šikovní řemeslníci, kteří, zatím co já jsem vymýšlela nové uspořádání, demolovali původní zařízení bytu.

Klienti koupili menší byt na sídlišti, který byl zřejmě někdy velmi dávno částečně rekonstruován. Demolovala se kompletně i malá koupelna, kam se po renovaci musí vejít pračka.

Osobně pračku dávám do koupelen jen velmi nerada, ale tady opravdu, ale opravdu nebyla jiná možnost, než se ji tam pokusit umístit a to i se sušičkou, protože zadáním bylo, nehýbat se zdmi. 

Klienti počítají s pokládkou nové podlahy a novým vybavením do kuchyně i koupelny, ale nechtějí investovat příliš a proto zvažovali, že by si v koupelně ponechali jednoduché stávající obklady v dekoru mramoru. Tedy hlavně proto, že při jejich odstraňování by se velmi poškodily už tak dost tenké příčky.  Ponechání by bylo proveditelné, protože se pro novou instalaci postaví mělká předstěna a vanička by se musela také zvýšit. Obklady ovšem samozřejmě nejsou v top stavu o jejich kráse ani nemluvě.🙂 Jak se nakonec klientka rozhodne se uvidí.

Ale proč vám o tom vlastně píšu.

BARVA NA OBKLADY, VANY A UMYVADLA

Vzpomněla jsem si na syna mé velmi dobré přítelkyně, který před nedávnem renovoval svůj byt v RD. Na toaletě i v koupelně nechtěl z finančních důvodů měnit stávající obklad a tak ty původní dlaždičky jednoduše natřel speciální barvou k tomu určenou. Výsledek můžete vidět na fotkách níže. Vlevo je na světlých obkladech vidět jemný vzor a vpravo jsou natřené na bílo. Na třetí fotce můžete vidět detail natřené dlaždičky i se spárou.

Výměnou podlahy a přidáním dřevěných polic a skříňky pod umývátko místnůstku neskutečně zútulnil.

Pokud tedy na svoji novou koupelnu ještě šetříte, můžete si prozatím pomoci právě barvou na dlaždičky, kterou koupíte v hobby marketech nebo některých prodejnách barev. Bílou bych se asi nebála koupit i přes internet, ale ostatní odstíny je třeba vidět osobně. 

HORNBACH

V Hornbachu mají hned dvě varianty, hedvábně matnoulesklou. Každá stojí okolo 600,-Kč za 1 litr a v jedné vrstvě s ní natřete 10 m2 až 13 m2.

A dokonce najdete v nabídce i barvu, kterou lze použít jak na dlaždičky tak i na vany a umyvadla z keramiky, plastu i porcelánu.

barva na vany a dlaždičky

TIKKURILA

Další výrobce, který nabízí koupelnové nátěry je firma Tikkurila a vybírat můžete z mnoha odstínů. Tento základ můžete použít na všechny povrchy, které vyžadují vysokou odolnost. Takže kromě koupelny také třeba na dveře, sklo, okna, plech, plast, atd.. Koupit můžete například zde.

Určitě se dají tyto barvy použít i na „renovaci“ obkladů za pracovní deskou v kuchyni. A protože je plně omyvatelná, lze ji použít za pracovní deskou i jako výmalbu.

Pokud se někdo do renovace za použití těchto barev pustíte, prosím, napište mi jak to šlo.🙂 Budu se těšit na vaše výsledky!

Pokud byste se chtěli ještě na něco zeptat, napište do komentáře nebo se připojte k naší uzavřené facebookové skupině BYDLI LÉPE a zeptejte se tam. Moc ráda vaše dotazy zodpovím.

Přeji vám pohodový den a budování zdar.🙋‍♀️ Iva

"Baví mě vás inspirovat a mám radost, když se mi to daří!"

Stáhni si zdarma e-book:

3 NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI ZAŘIZOVÁNÍ INTERIÉRU
A JAK SE JICH VYVAROVAT

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • ZAŘIZUJETE PRÁVĚ BYDLENÍ?

    Přečtěte si v eBooku ZDARMA, které chyby neudělat a ušetřit si tím čas i peníze :)

  • Nejnovější články
  • Bydli Lépe i na Facebooku
  • Kategorie