Renovace dlaždiček barvou

Na nedávné konzultaci jsme se sešli já, klienti a dva šikovní řemeslníci, kteří, zatím co já jsem vymýšlela nové uspořádání, demolovali původní zařízení bytu.

Klienti koupili menší byt na sídlišti, který byl zřejmě někdy velmi dávno částečně rekonstruován. Demolovala se kompletně i malá koupelna, kam se po renovaci musí vejít pračka.

Osobně pračku dávám do koupelen jen velmi nerada, ale tady opravdu, ale opravdu nebyla jiná možnost, než se ji tam pokusit umístit a to i se sušičkou, protože zadáním bylo, nehýbat se zdmi. 

Klienti počítají s pokládkou nové podlahy a novým vybavením do kuchyně i koupelny, ale nechtějí investovat příliš a proto zvažovali, že by si v koupelně ponechali jednoduché stávající obklady v dekoru mramoru. Tedy hlavně proto, že při jejich odstraňování by se velmi poškodily už tak dost tenké příčky.  Ponechání by bylo proveditelné, protože se pro novou instalaci postaví mělká předstěna a vanička by se musela také zvýšit. Obklady ovšem samozřejmě nejsou v top stavu o jejich kráse ani nemluvě.🙂 Jak se nakonec klientka rozhodne se uvidí.

Ale proč vám o tom vlastně píšu.

BARVA NA OBKLADY, VANY A UMYVADLA

Vzpomněla jsem si na syna mé velmi dobré přítelkyně, který před nedávnem renovoval svůj byt v RD. Na toaletě i v koupelně nechtěl z finančních důvodů měnit stávající obklad a tak ty původní dlaždičky jednoduše natřel speciální barvou k tomu určenou. Výsledek můžete vidět na fotkách níže. Vlevo je na světlých obkladech vidět jemný vzor a vpravo jsou natřené na bílo. Na třetí fotce můžete vidět detail natřené dlaždičky i se spárou.

Výměnou podlahy a přidáním dřevěných polic a skříňky pod umývátko místnůstku neskutečně zútulnil.

Pokud tedy na svoji novou koupelnu ještě šetříte, můžete si prozatím pomoci právě barvou na dlaždičky, kterou koupíte v hobby marketech nebo některých prodejnách barev. Bílou bych se asi nebála koupit i přes internet, ale ostatní odstíny je třeba vidět osobně. 

HORNBACH

V Hornbachu mají hned dvě varianty, hedvábně matnoulesklou. Každá stojí okolo 600,-Kč za 1 litr a v jedné vrstvě s ní natřete 10 m2 až 13 m2.

A dokonce najdete v nabídce i barvu, kterou lze použít jak na dlaždičky tak i na vany a umyvadla z keramiky, plastu i porcelánu.

barva na vany a dlaždičky

TIKKURILA

Další výrobce, který nabízí koupelnové nátěry je firma Tikkurila a vybírat můžete z mnoha odstínů. Tento základ můžete použít na všechny povrchy, které vyžadují vysokou odolnost. Takže kromě koupelny také třeba na dveře, sklo, okna, plech, plast, atd.. Koupit můžete například zde.

Určitě se dají tyto barvy použít i na „renovaci“ obkladů za pracovní deskou v kuchyni. A protože je plně omyvatelná, lze ji použít za pracovní deskou i jako výmalbu.

Pokud se někdo do renovace za použití těchto barev pustíte, prosím, napište mi jak to šlo.🙂 Budu se těšit na vaše výsledky!

Pokud byste se chtěli ještě na něco zeptat, napište do komentáře nebo se připojte k naší uzavřené facebookové skupině BYDLI LÉPE a zeptejte se tam.

Také se můžete podívat na rozhovor s profíkem na barvy z firmy Xbarvy, které najdete zde.

Přeji vám pohodový den a budování zdar.🙋‍♀️ Iva

Pokud se chystáte stavět, rekonstruovat, zvažte účast v mém kurzu Útulný domov krok za krokem – s profíky za zády (UDKK). Již více než 210 žen si splnilo svůj sen o útulném domově, který si díky kurzu vytvořily sami. Přidat se na čekací list a přečíst si o čem kurz je můžete tady

 

POZOR POZOR! 13. ZÁŘÍ VE 20.00 HODIN ZAČÍNÁ MINIKURZ BYDLI LÉPE S IVOU ŠMÍDOVOU, KTERÝ JE ZDARMA A REGISTROVAT SE NA NĚJ MŮŽETE ZDE.

"Baví mě vás inspirovat a mám radost, když se mi to daří!"

Akademie útulného domova otevřela své brány a pomůže na cestě k útulnému domovu i vám

Komentáře
 1. Jana Pařízková napsal:

  Dobrý den, jakou barvu by jste doporučila na dřevěné obložení…Děkuji předem za odpověď.

 2. Martina napsal:

  Dobrý den. Chci se zeptat jde barva použít i na dlazbu ? Neoloupe se? Dekuji

 3. Markéta Háková napsal:

  Dobrý den , ráda bych se zeptala zda nátěr na kachličky lze použít i na kachličky okolo sporáku ? Aby při vaření nátěr nepopraskal , nebo dokonce nechytl . Děkuji za odpověď

 4. Pavla napsal:

  Dobrý den, mohu se, zeptat jak moc je barva na dlazdicky cítit?

  • IVA ŠMÍDOVÁ napsal:

   Dobrý den, Pavlo, myslíte při instalaci? To si nejsem jistá, ale poté, co barva zaschne a prostor se vyvětrá, tak cítit není. Krásný den, Iva

 5. Hanka napsal:

  Dobrý den.
  Chtěla jsem se zeptat, když mám popraskanou dlažbu, dá se něčím zaspárovat praskliny a pak to nabarvit? Nepůjdou praskliny vidět?
  Děkuji.

 6. Iva napsal:

  Hezky den, rada bych se zeptala, zdali barva na kachlicky je vhodna dat take na podlahu? Napr. ve vetsim poctu vrstev nebo tak.
  Dekuji

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů