Dekorativní omítky a novinka od PRIMALEXU

Minulý týden, když jsem jela kupovat vzorek barvy pro naši novou kancelář, jsem V DŮM BAREV narazila na novinku od Primalexu, BETON EFEKT. 

DEKORATIVNÍ OMÍTKY A BETONOVÁ STĚRKA

V projektech docela využíváme dekorativní omítky, protože se jednoduše aplikují. Jejich výhoda oproti klasickému obkladu, například kamennému je, že se může instalovat klidně až naposledy, v jinak hotovém interiéru. Aplikace dekorativní omítky totiž nenadělá nepořádek! Navíc je tenká, takže nemusíme předem promýšlet kde ubrat na zdi centimetry, aby nám klasický obklad nepřesahoval tam kde nechceme. Na obrázku vidíte omítku v dekoru TRAVERTIN, kterou jsme použili na krbové zdi. Pro celkový efekt je omítka protažena až do druhého patra.

Na rozdíl od přírodního kamenného obkladu si u dekorativní omítky můžete vybrat z nepřeberného množství barevných odstínů. V tomto projektu jsem nepotřebovala výraznou zeď, ale stačilo mi ji zvýraznit zajímavou strukturou. Nechali jsme tedy aplikovat šedobéžový odstín omítky a stejnou barvu jsme použili i na mřížkách u krbu a „lítacích“ dveřích do komory:) Dekorativní travertinová omítka

Dekorativní omítku v tomto projektu pečlivě instalovala firma VIKIMAX . Ceny za dekorativní omítky se pohybují od cca 1300,-Kč do 2500,-Kč za 1m2. Na trhu je firem několik a ceny se výrazně liší.

Poslední roky zaznamenává velký boom i tzv. betonová stěrka. Pro svoji trvanlivost a jednolitost se používá hodně v koupelnách a v moderních interiérech i v obytných místnostech a kuchyni. Cena za betonovou stěrku i s prací je o něco vyšší za imitaci betonu nebo jinou dekorativní omítku.

POKUD SE VÁM BETONOVÉ STĚRKY LÍBÍ, ALE MÁTE OMEZENĚJŠÍ ROZPOČET, EXISTUJÍ PRÁVĚ LEVNĚJŠÍ PRODUKTY, KTERÉ JAKO STĚRKA VYPADAJÍ, ALE MŮŽE VÁM JE INSTALOVAT TÉMĚŘ KAŽDÝ MALÍŘ.

NOVINKA OD PRIMALEXU

Například právě novinka od PRIMALEXU, BETON EFEKT. Cena za desetilitrový kyblík je kolem 2.000,-Kč a vystačí na cca 12 m2 až 17 m2 zdi podle zvolené struktury. Což je kolem 135,-Kč za m2. Když k tomu připočítáte cenu aplikace od malíře, (která může být ale velmi různá), můžete se dostat na cca 400,-Kč až 600,-Kč za m2.

S produktem Primalex Beton efekt snadno vytvoříte různé efekty

Navíc pokud matný povrch zalakujete, můžete BETON EFEKT použít třeba i v kuchyni, protože ho bude možné omývat.

Beton efekt od Primalexu

Na trhu, kromě PRIMALEXU, najdete mnoho podobných produktů. VELKÝ VÝBĚR MAJÍ TŘEBA V HORNBACHU. A tady najdete i postupy jak aplikovat různé struktury.

EFEKT DŘEVA

Co mě potěšilo je, že se u nás konečně prodávají i směsi a aplikační pomůcky pro vytvoření textury dřeva, tzv. fládrování. Pamatuji se, jak jsem se toto naučila v Anglii v roce 1998. Tehdy jsme texturu dřeva aplikovali na staré hladké dveřní zárubně a mě to úplně nadchlo. Po příjezdu do ČR jsem něco podobného hledala v našich hobby marketech, ale tehdy to u nás ještě nebylo. Naštěstí doba jde vpřed i u nás a tak už si můžeme levně vytvořit tyto techniky doma sami i my.:) V Hornbachu najdete i tónovanou omítku s efektem dřeva. Pokud budete chtít fládrovat jiné materiály než zeď, inspirujte se například na fladrovani.eu jak to dělají profíci:)

Tónovaná designová omítka z Hornbachu.

Pokud  Vás instalace dekorativních textur zajímá a máte nějaké další dotazy, napište do komentáře nebo se připojte k naší uzavřené facebookové skupině BYDLI LÉPE a zeptejte se tam. Moc ráda Vám vaše dotazy zodpovím. Krásný den a tvoření zdar!:)

Pokud se chystáte stavět, rekonstruovat nebo jenom plánujete vaše bydlení „osvěžit“, zvažte účast v mém kurzu Útulný domov krok za krokem – s profíky za zády (UDKK). Již více než 160 žen si splnilo svůj sen o útulném domově, který si díky kurzu vytvořily sami. Přidat se na čekací list a přečíst si o čem kurz je si můžete tady

"Baví mě vás inspirovat a mám radost, když se mi to daří!"

Stáhni si zdarma e-book:

3 NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI ZAŘIZOVÁNÍ INTERIÉRU
A JAK SE JICH VYVAROVAT

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • ZAŘIZUJETE PRÁVĚ BYDLENÍ?

    Přečtěte si v eBooku ZDARMA, které chyby neudělat a ušetřit si tím čas i peníze :)

  • Nejnovější články
  • Bydli Lépe i na Facebooku
  • Kategorie