Proč jsem se rozhodla psát blog?

Zdravím! Tohle je můj úplně první blog v životě a jsem úplně stejně nadšená jako vyděšená! O psaní jsem už dlouho přemýšlela, dělala si “mentální” poznámky, o čem, jak často a snila jsem, že jednou začnu. Že na to budu mít čas. Ha ha. Čas není nikdy a vyděšená budu stejně pokaždé když stlačím tlačítko “zveřejni”, tak jsem si řekla, že nikdy není ten správný čas, je jenom čas. Tak jsem začala vstávat v pět ráno, abych měla alespoň hodinu klid na psaní, než se začnou budit ostatní členové domácnosti.

První den to bylo super! Cítila jsem se plná energie a s lehkým chvěním v oblasti žaludku jsem začala psát.   

Druhý den se můj plán začal pomalu hroutit. Sice jsem vstala v pět ráno, ale než jsem vyšla z koupelny, předběhl mě v naší sdílené kanceláři můj muž, kterému se nápad s ranním vstáváním také zalíbil. Do 15 minut! byla dole i naše téměř čtyřletá dcera. Výborně, původní plánovaná hodina na psaní se zcvrkla na dvacet minut.  

POTŘEBUJI NOVÝ PLÁN! (tady mi chybí smajlík, co se chytá za hlavu:) 

Tak na úvod trochu o mě. Jmenuji se Iva Šmídová a jsem interiérová designérka a máma dvou úžasných holčiček, měřím 172 cm až 173,6 cm, váha kolísavá a věk dámy neprozrazují:), vlasy mám hnědé až blond, prostě taková princezna koloběžka:) 

Narodila jsem se v dlouhém údolí jedné vesnice ve Východních Čechách a svoje dětství jsem milovala. Méně už tu vesnici, takže jsem odešla na střední školu do Brna, kde jsem vystudovala textilní návrhářství na tehdy “prestižní” střední průmyslové škole textilní.  

Už jako dítě jsem, jako hodně z vás, k nemalé nespokojenosti mé maminky, často přestavovala svůj pokoj. Když už tam nebylo co přestavět (velké kusy jsem nezvládla:), tak jsem alespoň neúnavně stavěla bunkry. Ze židlí, křesel a dek nebo ve skříni, na skříni, na stromě a kdekoliv se mé kreativní duši zdálo, že je nezastavěné, potencionálně útulné místo. 

Protože jsem „Husákovo dítě“ a po škole jsem se svým zaměřením mohla pracovat maximálně tak ve státním závodě, věnovala jsem se místo navrhování převážně obchodní činnosti, ale navrhla jsem několik prodejen a později jsem se začala zabývat počítačovou grafikou. V roce 2005 jsem absolvovala kurs Homestagingu u slavné Ann Maurice v Londýně, který mě definitivně posunul směrem k navrhování interiérů a všemu, co se týká dobrého bydlení.   

A hlavně o interiéru, o tom, jak si zařídit bydlení, bude můj blog. Pokaždé najdete v článku užitečné tipy, jak krok za krokem dojít až k tomu vašemu stylu, případně váš styl v sobě objevit a tuny dalších zajímavých poznatků z mé praxe, které by vás třeba ani nenapadly.  

Díky, těm, co dočetly až sem a těším se na příště! Zatím, jak říká Ellen DeGeneres, BE KIND TO ONE ANOTHER (buďte k sobě laskaví).

Těším se na potkávání,

Iva Šmídová 

Pokud byste se chtěli ještě na něco zeptat, napište do komentáře pod tento článek. A pokud letos plánujete nějaké změny u vás doma. nechcete na to být sami, přidejte se do Akademie útulného domova, kde načerpáte inspiraci, podporu i profesionální rady. Vyzkoušejte si Akademii na jeden měsíc ZDE.

Pokud se chystáte na větší projekt, zvažte účast v mém kurzu Útulný domov krok za krokem – s profíky za zády(UDKK). Již více než 210 žen si splnilo svůj sen o útulném domově, který si díky kurzu vytvořily sami. Přidat se na čekací list a přečíst si o čem kurz je můžete tady

"Baví mě vás inspirovat a mám radost, když se mi to daří!"

Plánujete renovaci bydlení? Nebuďte na to sami a přidejte se do Akademie útulného domova. Načerpáte profesionální tipy a nastudujete si téma, které právě doma řešíte. Těším se na vás!

Iva Šmídová 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů