Jak jsem vybírala WC štětku

Vybrat WC štětku nemusí být tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. :)

OMG! 😅 Vybrat WC štětku do nového domu, kde jsou už koupelny zařízené, se zdálo jako nemožný úkol. Problém mohl být i v tom, že jsem měla jasnou představu. 

Nejprve jsem dlouho zvažovala koupi štětky silikonové. Máme přece 21. století, říkala jsem si, a tak bych to chtělo inovovat. Jenže na trhu jsem nenašla žádnou dle mých představ. Chtěla jsem relativně malou nástěnnou štětku, která nebude příliš výrazná. I proto volba materiálu. Jenže, jak se říká, zkušenost nade vše, jednou jsem na silikonovou štětku někde narazila a zjistila jsem, že se s ní vlastně čistí dost špatně. Sklopila jsem tedy uši a pokorně se vrátila k osvědčené variantě. Asi ještě neuzrála doba na nový materiál v této oblasti, alespoň pro mě. 😅

U mě ale začalo další kolečko výběru. V některých koupelnách jsou i žebříky v chromu, někde jsou chromové doplňky dokonce namíchané s nerezovým povrchem (což já osobně nemusím) a tak jsem nechtěla přidávat do koupelen další kovový povrch. Do koupelen v patře jsem tedy hledala štětku v bílé moderní nádobě a preferovala jsem horní kryt. Naopak na malém WC v přízemí jsem se rozhodla pro klasiku v chromu, protože tam se materiály nemíchaly a logicky mi to vyšlo jako nejčistší řešení. Dalších pár hodin jsem tedy zkoumala možnosti na trhu, až na Dny Marianne padlo rozhodnutí a já vše objednala včetně šikovných rukou, které záhy štětky instalovaly. 

Kde to šlo jsme nevrtali, ale lepili. Možností lepit je více, buď nalepíte na oboustrannou čirou pásku, kterou se lepí i třeba domovní poštovní schránky (mám vyzkoušenou pásku z Hornbachu) nebo můžete použít, jako my montážní lepidlo MAMUT. Pokud zvažujete lepení koupelnových doplňků, vybírejte takové, které mají velkou styčnou plochu, ať to nedrží na malém kousku. 

‼️Už jsem si myslela jsem mám tuto část zabydlování konečně za sebou, když jsem zjistila nemilou věc. 

Chromová štětka na WC nebyla funkční. Vybrala jsem elegantní s hranatou nádobou, která se hezky hodila k ostatním zařizovacím prvkům i tvaru WC mísy. A co s ní bylo špatně? Tyčka, na které byla upevněna štětka byla tak krátká, že díky krytu, který byl přivařený (jsou i šroubovací typy) nedosáhla štětka na dno WC mísy. A co víc! Při pokusu dosáhnout dna poškrábal kovový kryt povrch WC mísy. Navíc tato jediná byla do obkladu přišroubovaná. Nezbylo mi tedy, než ji odinstalovat, vydezinfikovat a vrátit prodejci. Její cena totiž nebyla nijak nízká. Nakonec jsem koupila novou, která funkční je, i když esteticky není tak dokonalá. 

Když jsme si o tom povídali u mě v Akademii, sdílela s námi jedna členka, že ani keramická nádoba není tak praktická, jak by s mohlo na první pohled zdát. Prý je těžká a při vylévání klouže z rukou. Tak asi tak. Řeklo by se, že je tak velký výběr WC štětek, že si musí vybrat každý, ale někdy to vážně vyjde až na několikátý pokus. 🙈

Obecné tipy pro výběr doplňků do koupelny:

🔵 Mýdlenky, držáky toaletního papíru, WC štětky a háčky nebo tyče na ručníky vybírejte ideálně ve stejném povrchu, jako jsou baterie.

🔵 Dívejte se i na jejich tvar. Máte zaoblená umyvadla, WC mísu i vanu? Volte zaoblené doplňky a naopak pokud máte umyvadla(a zřejmě i vanu) hranatá, vybírejte hranatý tvar doplňků.

🔵 U háčků na ručníky koukejte na praktičnost. Některé háčky jsou tak malé, že pokud nemá ručník poutko, nebude tam držet.

🔵 WC štětka za mě lepší nástěnná, neplete se při úklidu a nestane se, že byste nádobu se štětkou omylem převrhli.

🔵 Pokud bydlíte v bytě s jedním WC, zvažte koupit dvojdržák toaletního papíru, nebudete muset tak často doplňovat. Některé typy držáků mají i praktickou poličku (na položení mobilu?😅).

TIP: Vše o tom, jak navrhnout nadčasovou a praktickou koupelnu vás naučím v kurzu Koupelna krok za krokem

Máte taky nějaké historky s WC štětkou, které by pomohly ostatním neudělat chybu při výběru? Sdílejte s námi v komentáři. 🙏😁 

PS Chybu s krátkou tyčkou obvykle neodhalíte už při nákupu, protože nákresy u výrobku často uvádějí pouze celkový rozměr, ale ne délku štětky uvnitř nádoby. 🙈

"Baví mě vás inspirovat a mám radost, když se mi to daří!"

Plánujete renovaci bydlení? Nebuďte na to sami a přidejte se do Akademie útulného domova. Načerpáte profesionální tipy a nastudujete si téma, které právě doma řešíte. Těším se na vás!

Iva Šmídová 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • 3 NEJČASTĚJŠÍ CHYBY V ZAŘIZOVÁNÍ INTERIÉRU A JAK SE JICH VYVAROVAT

    zjistíte v e-booku ZDARMA

  • Nejnovější články