Jižní Korea – SOUL den 2.

Po cestě z Gwangjang market jsme ještě narazili na Dongdaemun Design Plaza. Dongdaemun je významná stavba v Soulu, kterou navrhla moje oblíbená architektka Zara Hadid ve spolupráci se Samoo. Uvnitř najdete kulturní a historické centrum i restauraci, venku potom design trh a park.

Ten večer, po návratu do hotelu, jsme okamžitě usnuli a očekávali, že nás JET LAG vzbudí velmi brzy. Nakonec jsem se vzbudila brzy jenom já, rozhodla jsem se, že toho využiji, a zamířila jsem do hotelového bazénu. Trochu jsem byla nervózní, protože Korejky nenosí bikiny a zrovna ty jsem si zabalila:) Nakonec jsem tedy hodila přes plavky ještě tričko a ponořila jsem se do teplé vody bazénu.

Po skvělé snídani jsme se vydali na zdejší kopec s vyhlídkou Namsan Tower a po cestě jsme poprvé otestovali i selfie tyč, kterou jsme si koupili den den předtím:) A klobouky byly nutností, protože jinak bychom v tom vedru pod přímým sluncem asi nepřežili:)

Dojdete tam parkem, kterému se říká Namsan Park a už po cestě jsme měli stále co objevovat.

Ale co nás čekalo nahoře bylo parádní. Neuvěřitelný výhled z Namsan Tower na většinu Soulu, města, které pojme 25 milionů lidí. Ve spodnějším patře je světelná expozice, kde vám ve velké bílé místnosti, promítají různá 3D videa. Bylo to, jako bychom se ocitli jednou někde v pohádkovém lese a za chvíli zase ve městě budoucnosti.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Nahoře věži je kavárna, která se jmenuje TwoSome. Pokud do Soulu pojedete, určitě si tam dejte kávu a Oreo dort a vnímejte tu obrovskou energii, která městem hýbe. A nezapomeňte navštívit i WC, která jsou situovaná po obvodu věže a každá kabinka má úchvatný výhled na město.

Naší další zastávkou byla tradiční korejská vesnice Namsangol Hanok Village, pár kilometrů od Namsan Tower.

Za malý poplateksi tady lze zkusit jak se spalo dříve na zemi a spáči měli k dispozici takový válec, který mi připomněl kojící polštář:) My jsme bohužel přišli pozdě, takže už jsem si spaní nevyzkoušeli.

Z procházky na Namsan už nás docela boleli nohy a tak jsme si řekli, že vyzkoušíme tradiční masáž. Já jsem šla do masáže plosek nohou a můj muž si dal záda. Masírovali nás muži a byl to super zážitek. Určitě doporučujeme. Navíc venku bylo 36 st. ve stínu, takže takový odpočinek v klimatizované místnosti jsem i uvítala, přesto, že jinak klimatizaci, na rozdíl od Korejců, vypínáme kde to jde.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Po masáži jsme už měli obrovský hlad a po zkušenosti s kohoutími pařáty, jsme si předem přečetli na internetu, po jakém jídle se máme v Koreji dívat. Našli jsme tedy tradiční restauraci, kde se jídlo připravuje rovnou na vašem stole a konečně jsme si na korejském jídle opravdu pochutnali. Základěm korejské stravy je zelenina a maso a ke každému jídlu, i ke snídani!, vždy dostanete in několik druhů kimči, což je vlastně fermentovaného zelí. Musím říct, že asi z osmi druhů, na které jsem po cestě narazila, mi chutnal jenom jeden:)

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Po jídle jsme se vydali pomalou procházkou zpátky do hotelu. Přece jenom na nás padala únava po dlouhé cestě a JET LAG ještě neodezněl. Dokonce jsme si ani nedali zmrzlinu, kterou ručně takhle formuje prodavač do tvaru růže a těšili jsme se do postele.

Pokračování příště…

"Baví mě vás inspirovat a mám radost, když se mi to daří!"

Plánujete renovaci bydlení? Nebuďte na to sami a přidejte se do Akademie útulného domova. Načerpáte profesionální tipy a nastudujete si téma, které právě doma řešíte. Těším se na vás!

Iva Šmídová 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • 3 nejčastější chyby v zařizování interiéru a jak se jich vyvarovat

    zjistíte v e-booku ZDARMA

  • Nejnovější články