Kniha Útulný domov krok za krokem - váš pomocník při stavbě nebo renovaci bydlení

Hledáte pomoc se zařízení nového bydlení? Právě jste ji našli. Kniha Útulný domov krok za krokem vám dá všechny návody, které potřebujete pro navržení interiéru vašeho domova od kuchyně, přes obývák až po dětský pokoj. 

"Kniha uceleně shrnuje pravidla, tipy a rady pro každou místnost domova, což slouží jako cenný rádce při stavbě nebo rekonstrukci domova. Díky spoustě nápadů jsem v sobě probudila estetické cítění a zároveň se opírala o nezbytná pravidla, což mě přivedlo k vytouženému domovu, ve kterém se nám krásně žije a okolí nešetří chválou."

- Pavla Zajíčková -

OBSAH KNIHY ÚTULNÝ DOMOV KROK ZA KROKEM

PROČ BYSTE MĚLI PŘEČÍST TUTO KNIHU
1 ÚVOD 
Důvod pro změnu a jak váš projekt nevzdat 
Možné nástrahy na vaší cestě 
Zažité vzorce a jak zjistit, jestli jsou pro vás stále vhodné 
2 PŘÍPRAVA 
Analýza potřeb 
Jak na rozpočet 
Zaměření a práce s půdorysem 
3 DISPOZICE
Analýza prostoru 
Rozmístění nábytku 
4 OBÝVACÍ POKOJ
Rozmístění a rozměr nábytku v obývacím pokoji 
Bod zájmu a výběr podlahy 
Typy nejčastějších podlahových krytin 
Podlahové lišty 
Výběr interiérových dveří 
5 JÍDELNA 
Jídelní stůl 
Jídelní židle 
Sedací lavice 
Ostatní nábytek do jídelny 

6 KUCHYŇ 
Tvary kuchyní 
Uspořádání spotřebičů 
Ukládání věcí v kuchyni 
Barevnost a vzhled kuchyně 
Materiály v kuchyni 
7 LOŽNICE 
Třídění věcí 
Analýza úložných prostor v ložnici 
Rozmístění a typ nábytku v ložnici 
8 DĚTSKÉ A STUDENTSKÉ POKOJE 
9 PRACOVNÍ MÍSTO V DOMĚ/BYTĚ 
10 OSVĚTLENÍ 
Druhy svítidel 
Umístění vypínačů 
Osvětlení v obývacím pokoji 
Osvětlení v kuchyni 
Osvětlení v jídelně 
Osvětlení v ložnici 
Osvětlení v dětských a studentských pokojích 
Osvětlení v pracovně 
Osvětlení v průchodech, chodbách a schodištích 
Zdroje osvětlení 
Intenzita, směr a teplota osvětlení 

11 DOPLŇKY A DEKORACE 
Hrdina 
Nástěnka 
Výběr barev a jejich poměr v interiéru 
Textilní dekorace 
Nástěnné dekorace 
Dekorace v rámu 
Dekorace bez (viditelného) rámu 
Dekorace k nalepení 
Modelace stěn 
3D objekty 
Mechové obrazy 
Tipy na dekorace do hotových rámů 
12 VÝMALBA 
Bílá výmalba 
Magnetické barvy 
13 ZÁVĚR 
PODĚKOVÁNÍ 
POUŽITÉ ZDROJE 

Iva Šmídová je interiérová designérka, která vám pomůže zařídit si útulný domov

O AUTORCE

Jmenuji se Iva Šmídová jsem interiérová designérka a zakladatelka projektu Bydli lépe a jsem nadšená, když vás mohu provádět na cestě k vašemu vysněnému domovu. Navrhování interiérů mě provází celým životem a profesionálně se mu věnuji od roku 2009. Mé projekty můžete vidět v časopisech o bydlení a mými online kurzy interiérového designu a výzvami prošlo více než 15000 z vás. Pomáhat ženám vytvořit si doma útulný, praktický a bezpečný prostor mě naplňuje radostí. A miluji, když vidím jak se s novým prostorem proměňujete i vy.

Těším se na vás a váš domov v jednom z mých online programů.

Iva Šmídová

CO O KNIZE NAPSALI JEJÍ ČTENÁŘI

Stejně jako kurz, i kniha je báječným návodem, jak na to. Ivina dlouholetá praxe a bohaté zkušenosti jsou ohromné a nadšení z tvorby interiéru vás prostě pohltí a nepustí.
Lucie Zábranská
Už jsem pár knih o zařizování koupila, ale byly mi k ničemu. Tato kniha má konečně užitečné informace, dostatečně vysvětlené pro laika. Doporučuji všem.
Romana Vrabcová
Knihu určitě doporučuji a je to jedna z mála knížek, kterou si v knihovničce nechám natrvalo a ráda se k ní vždy jednou za čas vrátím pro inspiraci nad řešením něčeho v interiéru.
Tereza Borůvková
Jelikož jsem byla účastnicí na Ivy kurzu v době, kdy šla kniha do tisku, tak mne její práce nadchla, že jsem si musela koupit i knihu. Všechny informace v tištěné podobě, kdy nemusím hledat v mobilu nebo počítači, stačí si ji vzít do ruky. A nej reakce byla od mého manžela, když přišla s ještě dalšími knížkami, které rychle přebral a Ivčinu knihu vzal do ruky sedl si s ní a řekl: "Tak tuhle knihu si nejspíš přečtu od začátku do konce!" A to je už co říct, protože za těch mnoho let, co jsme spolu, ještě žádnou knihu nečetl (když nepočítám dětská leporela). Max. prolistoval časopis.
Hana Zemanová
Prošla jsem kurzem útulný domov, a tak kniha je pro mě spíš takovou pomůckou, když si chci něco připomenout, nebo ověřit, že si to pamatuji správně. Kurz je on line, ale já mám ráda to, že si knihu můžu kamkoli vzít a listovat. Vždy v ní najdu co potřebuji ať už zařizuji jakoukoli místnost. Je psaná srozumitelně bez zbytečností, věcně a přitom nic nechybí. S názornými obrázky. I kdybychom nestavěli, tak by mi pomohla zútulnit stávající bydlení. Je to jedna z knih, co bude vždy mít místo u mě doma. Děkuji za ni.
Helena Košíková
Znala jsem práci Ivy Šmídové z 1. běhu kurzu UDKK a vždy se mi líbily její realizace. Knihu jsem koupila s očekáváním, že zde najdu spoustu fotek a inspirace. Byla jsem příjemně překvapená, že fotky nedoplňuje jen omáčka, ale že zde je po kupě spousta užitečných odborných informací. Pokud se doma chcete cítit líp, tahle "učebnice interiérového designu", vás krásně nasměruje, jak na to. A pokud se chystáte stavět či rekonstruovat, pak tato kniha patří do kategorie "must have".
Lucie Zídková
Sleduji Ivu Šmídovou již delší dobu, je skvělá mentorka a umí vysvětlit principy designu, nikdy předtím jsem se z jiných pramenů nedozvěděla tolik tipů, které je potřeba znát při zařizování domova, hledala jsem různé informace na netu a v časopisech. Teď v knize Útulný domov krok za krokem najdu všechno důležité přehledně a pohromadě
Romana Diepoldová
Impulzem pro pořízení knížky byla stavba rodinného domu. I přesto, že máme dům navržený od architekta, interiér jsem si chtěla navrhnout spíše sama - protože myslím, že jedině tak bude naší rodině vyhovovat z praktického hlediska - nejen krásně vypadat. Knížka je pro mě takovým parťákem, který je stále při ruce, když řeším cokoli v interiéru, můžu si to rychle vyhledat. Na knížce nejvíc oceňuji názorné nákresy a okamžitou praktickou využitelnost. Doporučila bych jí každému, kdo staví dům, zařizuje novostavbu, nebo chystá rekonstrukci.
Karolína Lauferová
Knihu od Ivy Šmídové jsem si koupila, protože je to skutečný profík, který ví, o čem mluví. Prošla jsem několika jejími kurzy a chtěla jsem mít všechny její rady, tipy a principy při zařizování interiéru snadno po ruce. Když jsem například objednávala a nechala instalovat koberec či osvětlení, ještě před objednáním i instalací jsem si prošla příslušné pasáže v knížce a výsledek dopadl na jedničku. Doporučuji ji všem, kteří chtějí mít praktický a útulný domov, ve kterém se jim příjemně žije (třeba i pracuje) nebo do kterého se každý den rádi vrací.
Lida Kapitulčinová