Plánujete stavět, rekonstruovat nebo byste si to doma rádi jenom dozařídili a zútulnili?

Přidej se na seznam zájemců o další běh kurzu Útulný domov, kde tě krok za krokem provedu celým procesem zařizování.

 

Klikni na žluté tlačítko a dozvíš se o otevření dalšího běhu jako první. 

Nemusíte investovat statisíce navíc, abyste bydleli útulně a prakticky.  

Stačí vědět jak na to.  

Do kurzu mě vtáhla energie paní Ivy, která je profíkem ve svém oboru a vše navíc podává srozumitelným lidským přístupem. Po pěti týdnech se můj pohled na interiéry proměnil tak, že dnes jen někam vejdu a je mi jasné, co by tomu prostoru pomohlo k větší útulnosti. Vyznám se ve svítidlech, nábytku, dekoracích, závěsech, podlahách, dveřích, prostě ve všem, s čím jsem dříve tápala a co patří k útulnému domovu. Byla to skvělá investice nejen do bydlení, ale také do vyjasnění si svých představ, ujasnění si svého stylu, což mi teď ušetří práci při zařizování domova, který bude navíc vypadat kouzelně. Děkuji paní Ivo za vše, co a jak jste nám předala!
Lenka Pánková - účastnice kurzu

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Pokud někdy cítíte, že..

 • se s nadšením vrháte doma do úprav, ale stále tomu něco chybí
 • pokud budete muset ještě chvilku řešit barvu kuchyně, podlahy a dveří praskne vám z toho hlava
 • si nevíte rady co nakoupit a jak to všechno sladit
 • další špatnou zkušenost s řemeslníkem už nechcete zažít a tak raději necháváte vše "při starém"
 • máte strach, abyste to nakonec nepřeplácali
 • se vám do těch malých pokojů přece nemůže všechno vejít

Je tento kurz rozhodně pro vás.  

Kurz byl báječný, bavilo mě to, i když to bylo časově u mě trošku náročnější. V kurzu jsem dostala jsem ucelené, podstatné informace a podpora na Facebooku byla na 6 hvězdiček z 5 :D Naprosto perfektní. Vím, že jste se věnovala i emailový dotazům a dotazům ve zprávách. Věnovala jsme se celé skupině každý den a rychle na dotazy odpovídala. Videa a setkání online byla skvělá. Nic by nebylo tak skvěle, pokud byste vy jako osobnost nebyla tak přátelská a příjemná. Vše tomu dodalo takovou pohodu a chuť do práce. Děkuji.
Sabina Bláhová - účastnice kurzu
Na kurz jsem se moc těšila a musím říct, že předčil mé očekávání. Dostala jsem spoustu rad o rozmisťování nábytku, o tom, jak je důležité vytvořit si v pokojích zóny a jak následně tyto prostory zútulnit. Milý a profesionální přístup paní Ivy mě úplně okouzlil a dodal mi chuť do zútulnění dalších místností. Jedním slovem úžasný
Dáša Hrůzková - účastnice kurzu

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

„Není lehké udělat něco dobře, ale je extrémně obtížné udělat něco špatně.“  Charles Eames

Co se v kurzu naučíte?

 • kde a kdy se zařizováním začít, co je podstatné a kde můžete přistoupit na kompromis
 • jak využít váš prostor na maximum
 • zvolit si ty správné barvy a doplňky pro vás
 • jak sladit celý domov do jednoho harmonického celku
 • jak nakupovat chytře i s omezeným rozpočtem
 • jak komunikovat s řemeslníky
 • jak krok za krokem zrealizovat vaši představu a nevzdát to
 • a v neposlední řadě i pracovat v grafickém programu

A hlavně..naučím vás pokládat si ty správné otázky, aby bylo pro vás zařizování dalšího pokoje už hračka.

 

„Barva je pro oko tím, čím je hudba pro ucho.“

Clara Driscollová

Tento kurz mohu jen doporučit, bylo to úžasné. Ani z poloviny jsem od něj tolik neočekávala, byla jsem opravdu mile překvapena. Už dlouho jsem tápala v tom, jak si to doma zútulnit. Internet je těmito radami tak přehlcený, že se v tom nedá už ani vyznat. A nejhorší je, že každý tam píše něco jiného a my sami si máme vybrat a hotovo. Ale nikde jsem ve skutečnosti nenašla to, co jsem opravdu hledala, teda až do teď. Paní Iva mi ve všech směrech o bydlení otevřela oči a za to ji moc děkuji. V budoucnu plánujeme baráček a už teď vím, jaká je naše představa při jeho realizaci už od základů, ani jsem nevěděla, jak je to důležité. Pěkně krok po kroku nás poctivě prováděla, od holého půdorysu až po krásně zútulněný byt/dům. Ono kolikrát stačí jen tak málo a doma už se cítíme mnohem lépe. Já osobně si rady nevěděla tak nějak s ničím.. Jak už jsem psala, internet je tak přeplněný těmito informacemi, že jsem z toho byla jen zahlcená a už jsem se ani do ničeho radši nepustila.. Paní Iva nás po celou tu dobu motivovala, povzbuzovala a hlavně nám i věřila, že to dokážeme stejně jako ona. Tímto bych jí chtěla ještě jednou moc poděkovat ❤. Kurz vřele doporučuji všem, kteří by si rádi zútulnili bydlení a stejně jako já, neví jak, aby to bylo krásné a splnilo to, co jste chtěli. Nebo těm, kteří plánuji nové bydlení, mají před rekonstrukcí anebo jen drží v ruce papír s půdorysem. Doporučuji, doporučuji a ještě jednou doporučuji 😍.
Ivana Kantorová - účastnice kurzu
Tento nejúžasnější kurz, který jsem kdy absolvovala, byl koncipován strukturálně do jednotlivých logických kroků, od seznámení se s prostorem, přes 3D návrhy až po vytvoření kompletního konceptu, který je jen krůček od realizace. Postupně jsme jednotlivými moduly byly vedeny k uvědomění si prostoru, ve kterém chceme změnu realizovat. Jak na něj nahlížet, co očekáváme, jak vhodně kombinovat a přitom dodržet nutné pravidla. Paní Iva je super kouč, kurz vede s láskou a dává do něj mnoho energie. V konečném důsledku všechny kurzistky bereme paní Ivu jakou součást našich domovů. Velké díky za neutuchající podporu a stále pozitivní energii. Kurz z celého srdce doporučuji všem a já si ho s chutí zopakuji.
Jana Kupková - účastnice kurzu
Mne kurz pomohl hlavně v pochopení celkově prostoru. Myslím, že každá část mi hodně dala, ale nejvíce modul dekorace. Těch jsem se vždy bála a nevěděla jak kombinovat. A když to vezmu i finančního hlediska. Myslím, že kurz i do budoucna ušetří peníze. Protože si lze všechno pečlivě rozvrhnout, zvážit všechna pro a proti. Než bezhlavě něco udělat za velké peníze a zjistit, že to není ono. Myslím, že částka za kurz je jen procento toho co investuje do případné celkové rekonstrukce či nově zařizujete.
Markéta Štěpánová - účastnice kurzu

Krok za krokem, přehledně a prakticky, už od hrubé stavby vás provedu cestou

k útulnému domovu.

Za 8 týdnů doladíte váš domov do posledního puntíku nebo budete mít hotový projekt vybavení vašeho interiéru v případě, že stavíte nebo budete stavět či rekonstruovat

 

„Nemějte doma nic, co se neosvědčilo jako užitečné nebo vám to nepřipadá krásné.“ William Morris

Kurz se stal součástí nejen mého života, ale i součástí celé mé rodiny. V kurzu se mi líbilo naprosto unikátní vedení paní Ivy, srozumitelné propracovani kurzu krok po kroku, ze jsem přesně věděla, co mám kdy udělat, vše na sebe krásně navazovalo. Když někdo z nás začal pochybovat, ze nejsme na dobré cestě, Iva okamžitě reaguje a nasmeruje na správnou cestu. Což je úžasné, zevse v tom člověk neplaca sám. IVA poradí, pomůže, přemýšlí s námi. Informace, které se nám dostaly jsou určitě cennější, než kolik člověk zaplatí za kurz. Iva mi pomohla si odpovědět na otázky, jaký styl bydlení se mi líbí? Co mám vlastně ráda? Jake barvy mám ráda? Co,kde použít, aby se interiér stal jednotnym, krásným, čistým, funkčním a utulnym. Naučila mě, ze to, v čem žijeme by mělo být v první řadě takové, aby jsme se tam cítili dobře, spokojeně a odpocate. Ze by to nemělo být odsunute někam na druhou kolej, ze to počká. Dnes na to nahlížím, jako na prioritu číslo jedna. Poradila nám i, že když ma věc své místo, jak docílit i rychlého úklidu jako bonus k těm všem skvělým informacím. Je to skvělá disainerka, která nejenom rozumí své praxi, ale umí toto své umění naučit své okoli. Jsem moc ráda, ze sem kurz s Ivou absolvovala a vřele doporučuji všem, kteří ještě váhají a nevědí, nebojte se a běžte do toho. Vaše vysněné bydlení si můžete aplikovat do svého života samy pod vedením Ivy. Jsem moc ráda, že jsem Vas paní Ivo poznala, moc Vám děkuji za Vas čas, za úsměv na tváři, za Vaši pozitivní energii, za Vaše milé jednání, za Vaše úsilí, co jste vložila do celého kurzu, videí, zoomu,rychlych odpovědí, rad a nápadů, jak vylepšit naše bydlení a udělat z nás šťastnější, klidnější a spokojenější lidi ❤️. Opravdu si toho moc vážím.
Anna Pelešková - účastnice kurzu
Máme trošku nešťastně řešenou obývací místnost s jídelnou. Pořád jsme přemisťovali nábytek, ale nic se nám nelíbilo. V kurzu jsem se naučila rozmístit nábytek v programu, což mi hodně pomohlo. Naučila jsem se dívat na prostor úplně jinak. Už vím, že i to osvětlení je hodně důležité. Také už vím, jak si vybrat a kombinovat dekoraci. To vše s pomoci jedné úžasné bytosti, paní Iva mi dodala spoustu energie a optimismu. Tímto Vám ještě jednou chci poděkovat za pomoc a za Váš čas, co jste nám věnovala a nebylo toho málo. Kurz můžu jen doporučit, budu mít krásný obývací pokoj s jídelnou, sama bych to nezvládla ❤️
Petronela Absolonová - účastnice kurzu
Dobrý den, byla jsem v online výzvě JAK NA ÚTULNÝ DOMOV. Tam jsem byla jen pozorovatel. Nijak jsem se neúčastnila. Po 5 dnech jsem si paní Ivu Šmídovou velmi oblíbila. Zaujalo mě její nadšení pro design. Bylo to naprosto strhující. Přišla nabídka ke koupi kurzu. Byla jsem na vážkách zdali peníze utratit za kurz či ne. Před zakoupením kurzu jsem si ještě nebyla jistá a psala jsem si s paní Ivou soukromě. A velmi mile mě vyzvala, ať to prostě zkusím. ( Dle její informace jsem bla jediná nejistá). Tak jsem se tedy rozhodla, že kurz vyzkouším. Musím říct, že kurz byl naprosto úchvatný. Takovou péči jsem dlouho nezažila. Vše trpělivě i po "150" paní Iva vysvětlí každému účastníkovi zas a znovu dokola. Kurz je nabitý informacemi jak videí, tak osobních (hromadných) konzultací na ZOOMu. Jakmile účastník něco dá do fcb skupiny, tak se mu max během 24 hodin věnuje - odepíše, poradí. Paní Iva Šmídová je profesionál, má hodně praktických zkušeností, které se nám snažila praktickými ukázkami na našich projektech předat. Velmi si vážím jejího času a energie se kterou se nám všem věnovala. S velkým Respektem a velkým Díky Zuzana Majdlochová. PS: Již vždy na prostory budu koukat z jiného ještě praktičtějšího pohledu a za to velké díky :)
Zuzana Majdlochová - účastnice kurzu
Do kurzu jsem se přihlásila, abych získala ucelený vhled do utváření interiéru pro příjemné bydlení, neboť nás v budoucnu čeká rekonstrukce celého rodinného třígeneračního domu. Velkým překvapením pro mě bylo, že "výuka" probíhala na konkrétním příkladu proměny zvoleného prostoru ve stávajícím bydlení. Bylo to velmi inspirativní právě proto, že nás paní Iva přiměla zabývat se vlastním prostorem zcela konkrétně, a to krok za krokem. Kurs byl tedy do značné míry doslova prožitkový a všem "lajkům", které tato problematika zajímá, jej velmi doporučuji.
Zdeňka Románková - účastnice kurzu

   Jak se budete cítit vy, když se mnou kurz absolvujete?


 • odvážně a jistě
  už navždycky si budete umět poradit s jakýmkoliv prostorem sama
 • skvěle u vás doma a to se odrazí i v dalších oblastech vašeho života
  energie bude proudit tak jak má
 • sebevědomě
  až vám bude nový domov chválit rodina a přátelé

"Podvědomé vnímání prostoru kolem nás má přímou souvislost s tím jak se cítíme a jak si svůj život užíváme."    Iva Šmídová

Pokud opravdu chcete změnu ve svém životě, klikněte na žluté tlačítko a já vám dám vědět, až se bude otevírat další běh tohoto oblíbeného kurzu. 

Zajímá vás jak to v kurzu vypadá?

Potom si přečtěte co o kurzu napsaly ženy, které ho již absolvovaly.↓

Prošla jsem kurzem: Útulný domov krok za krokem. Tento kurz doporučuji všem, kteří chtějí hezké a útulné bydlení. Domov, ve kterém se budou cítit dobře, který je nabije energií. S tímto vším paní Iva pomůže. Od rozmístění nábytku přes osvětlení až k dekoracím. Paní Iva je profík ve svém oboru, k tomu empatická usměvavá žena plná energie. Na cestě za vysněným domovem vás povede a podpoří. Moc děkuji za celý kurz.
Vendula Široká - účastnice kurzu
Online kurz s paní Ivou je opravdu skvělý a mohu ho jen doporučit. Ujasníte si základní a důležité informace, které pomohou při vybavování a zútulnění vašeho domova. Rozhodně to nebyly vyhozené peníze a kurz je opravdu hodně přínosný. Paní Iva je skvělá, velmi zkušená a po celou dobu kurzu velmi nápomocná. Super kurz, díky paní Ivo :-)
Zdenka Čudovská - účastnice kurzu
Kurz Ivy Šmídové vřele doporučuji. Před kurzem byl náš budoucí dům pro mne prázdným, bezduchým prostorem. Díky kurzu mám vizi, jak jej zařídit, aby se nám v něm dobře (funkčně) i útulně žilo. A návod, jak se postavit k jakýmkoli prostorům v budoucnosti, které bude potřeba zařídit. Velmi oceňuji i nadstandardní prostor na dotazy a konzultace.
Hana Vaňková - účastnice kurzu
Dobrý den, jmenuji se Lucie Minaříková a chtěla bych tímto moc poděkovat Ivě Šmídové za pomoc při zařizování a zútulňování bytu. Před začátkem kurzu jsem hodně váhala, zdali to bude dobře vložená investice, kvůli času, kterého příliš nemám, a hlavně kvůli dětem, které mám. Měla jsem obavy, ale tento kurz je jedinečný a mohu ho s klidným srdcem doporučit všem, kteří si chtějí zařídit svoje bydlení od základů až po skutečnou realizaci, získáte díky Ivě Šmídové neskutečně mnoho informací, které se opravdu snažila vmáčknout do neuvěřitelných pěti týdnů, je toho tolik, že máte pocit, že nemáte šanci to všechno stihnout, ale všechno bylo naprosto skvělé a profesionální. Nemohu říct nic víc než, že děkuji, že jsem mohla být u toho, poznat, jak to vše najednou dává smysl, a že vše co jste nevěděli, jako by najednou začalo zapadat. S Ivou Šmídovou se určitě nudit nebude má mnoho nápadů je nesmírně kreativní a povzbuzuje po celou dobu co jste v kurzu, je s Vámi pomalu ve dne v noci, až sami žasnete, kolik času s Vámi vlastně tráví. Opravdu nelituji vložené investice do tohoto vzdělávání, opravdu Vám toho dá hodně a můžete s toho čerpat hodně dlouho. Iva je úžasný průvodce celých kurzem, pomáhá Vám i v podpůrné skupině i skupina jako taková, kde Vás svými nápady dokáže zcela namotivovat a inspirovat. Jsem moc ráda, že jsem byla její součástí. Děkuji za vše, škoda, že to tak rychle uteklo. Všem přeji hodně spokojenosti a vzdělanosti, kterou získáte v tomto úžasném a jedinečném kurzu. Držím pěsti všem, kteří se dají na další cestu s Ivou Šmídovou v dalších jejích úžasně nabitých kurzech a chtějí si tímto plnit své sny a touhy ve svých krásných útulných domovech. Hodně štěstí všem.
Lucie Minaříková - účastnice kurzu